Бутильована вода – альтернатива чи небезпека?

Бутильована вода – альтернатива чи небезпека

Є кілька основних причин, через які бутильовану воду не можна вважати абсолютно безпечною для вживання:

1. Ви не можете знати напевно джерело походження води. В рекламах відомих брендів бутильованої води часто демонструють, як цю воду добувають зі свіжих струмків або гірських джерел, завдяки чому потенційному покупцеві здається, що така вода свідомо чистіша і корисніша, ніж та ж водопровідна вода. Однак багато компаній приховують, що використовують звичайну воду з джерел централізованого водопостачання, просто додатково її доочищаючи. Так, відомо, що 64% бутильованої води в США отримують шляхом фільтрування водопровідної води.

Деякі особливо недобросовісні виробники взагалі не проводять додаткову очистку, а відразу розливають воду в тару. Так що, купуючи воду в пляшці, ви можете отримати звичайну воду з-під крана, заплативши за неї в десятки разів більше, ніж становить її реальна вартість.

Головна ж проблема полягає в тому, що інформацію про якість бутильованої води дуже складно знайти. На відміну від водопровідної води, показники якості якої регулярно контролюються спеціальними службами та оприлюднюються, якість бутильованої води зарегульована в значно меншій мірі і контролюється рідше. При цьому самі виробники бутильованої води не зобов'язані оприлюднювати дані про її склад. Так, в ході недавніх досліджень, проведених в США, в бутильованій воді були виявлені сліди фталатів, цвілі, мікробів, миш'яку та інших забруднюючих речовин. Звідси напрошується висновок про те, що бутильована вода може бути потенційно більш небезпечна, ніж водопровідна.

2. Інша небезпека бутильованої води пов'язана з використанням пластикової тари. Доведено, що вода з пластикових пляшок містить мікропластік, який, як і пластик в цілому, може бути джерелом таких токсичних хімічних речовин, як бісфенол А (БФА), поліхлоровані біфеніли, поліциклічні ароматичні вуглеводні і інші токсини.

3. Одним з найнеприємніших аспектів використання води в пластикових пляшках є те, що одноразові пляшки є третім за величиною джерелом забруднення навколишнього середовища пластиком. Менше половини пляшок, куплених в 2016 році в світі, були утилізовані, і тільки 7% зібраних були перетворені в нові. У США переробляється 30% PET пляшок, в Норвегії 97%, а в Україні - менше 3%. Більшість пластикових пляшок опиняються на смітнику чи в океані. Хоча тенденція переробки пластику активно набирає обертів, вкрай важливо приділяти більше уваги скороченню його споживання. І почати цей процес можна з переходу на інші джерела питної води, а також на використання багаторазової тари для води замість одноразової пластикової.

Більшість пластикових пляшок опиняються на смітнику чи в океане

Розумна альтернатива

Існує кілька доступних альтернатив бутильованій воді:

домашні фільтраційні системи;
диспенсери (кулери, пуріфайери);
вендингові автомати і панелі для розливу води.

А ми лише акцентуємо вашу увагу на економічному аспекті питної води з різних джерел:

на економічному аспекті питної води з різних джерел

Для прикладу, родина із 4 осіб для пиття і приготування їжі потребує в середньому 12 л води на добу, що становить 4380 л на рік. При використанні бутильованої води, літр якої в середньому коштує 8 грн, родина витрачає на рік близько 35040 грн.

Якщо родина буде користуватися домашнім фільтром, що можна придбати в ціновому діапазоні від 4000 до 8000 грн, з вартістю літру води в середньому - 0,5 грн, то витрати (переважно на обслуговування фільтру) на рік складуть 2190 грн. Таким чином, навіть придбавши домашній фільтр за 8000 грн., з врахування річних витрат 2190 грн на обслуговування, що в сумі становить 10190 грн., родина отримає економію у понад 20000 грн. на рік. При цьому слід зауважити, що фільтр родина купує один раз на 7-10 років, тому в наступні роки витрати на питну воду будуть становити лише 2190 грн в порівнянні з 35040 грн. на бутильовану воду.

Висновок очевидний - надаючи перевагу домашньому фільтру для отримання питної води, ви не тільки робите свій внесок у збереження навколишнього середовища, але й отримуєте безпечну воду і заощаджуєте чималі кошти.

Матеріал взято з сайту waternet.ua